• Hledání
 • Můj účet

nos revendeurs |

Choose a Country World Corporate Site Australia Austria Belgium French Brasil Canada French Czech Republic Canada - English France Germany Italy Luxembourg Pays-bas Poland Russia Spain Switzerland United Kingdom USA

 | 

Svět značky


 

BOHATÁ A ROZMANITÁ KOLEKCE LAMPE BERGER                                          

Krásná i užitečná aromalampa, díky níž můžeme dýchat čistší a voňavější vzduch, existuje v neuvěřitelné škále typů, vzorů a materiálů, takže vybrat si může každý. Kolekci dnes tvoří více než stovka nádherných lamp.

Značka denně spolupracuje s mnoha návrháři z různých oblastí designu a neustále tak svou kolekci obnovuje. Každý rok vzniká asi 15 nových modelů a za každým modelem je 18 měsíců pilné práce.

Kromě své kolekce Tendences nabízí firma Lampe Berger také kolekci originálních kousků, které jsou vyrobeny jen v omezeném množství.

Lampy z umělecké kolekce jsou dílem významných současných designerů a jejich tvorba i výroba je výjimečná. Díky nejautentičtějším a nejušlechtilejším materiálům mají lampy vynikající technické vlastnosti.

 

KOLEKCE VŮNÍ VYTVOŘENÁ MISTRY PARFUMÉRY

Kolekce interiérových vůní obsahuje více než 50 vůní inspirovaných přírodou a dalekými cestami, které vám každý den vytvoří příjemné prostředí a pocit pohody.

V roce 2015 vznikla nová kolekce inspirovaná klasickými filmy: hlavní postavy, legendární scény, významná témata, která velcí mistři parfuméři přetvořili v elegantní, bohaté a sofistikované vůně. Téměř 11 nových vůní spolu se zcela novou sérií aromalamp budou po celý rok zdobit ty nekrásnější interiéry.

Lampe Berger Paris spojuje všechny tyto okamžiky života v symfonii čichových zážitků. Vroucí inspirace, nádherné osvěžení, exotické dálky, tonizující i jantarově oranžové tóny …Škála vůní je tak velká jako vaše představivost.

 

Původ značky


 

LAMPE BERGER VÍCE NEŽ 100 LET HISTORIE FIRMY

Úžasná historie značky LAMPE BERGER začíná v roce 1898.

Maurice Berger, farmaceutický laborant, si nechává patentovat svůj vynález, katalytický difuzér, který má sloužit k ozdravění vzduchu v nemocnicích, což byl v té době problém velmi vážný. Tato revoluční technologie, která očišťuje vzduch v uzavřených prostorách, se brzy začíná používat i pro soukromou potřebu a vede k založení firmy Lampe Berger.

Katalytická lampa, která odstraňuje nepříjemné pachy, dosahuje vrcholu své slávy v letech 1930:  vůně přináší navíc rozměr potěšení a Lampe Berger se stává sběratelským kouskem. Každá lampa je spojena s určitým designérem a se známou tovární značkou: Cristal de Baccarat, sklárny Saint Louis, Emile Gallé, René Lalique, a v 50 letech s porcelánkami… Coco Chanel, Jean Cocteau, Colette nebo Picasso, každý má svou lampu Berger.

Její vývoj se od té doby nezastavil, stále se inovuje a je tak více než kdy jindy součástí života obyvatel 21. století.

5 milionů litrů parfému a 800 000 katalytických lamp prodaných ročně po celém světě svědčí o tom, že se Lampe Berger těší velkému úspěchu i dnes, více než sto let poté co byla vynalezena. Lampe Berger je od svého vzniku stále francouzskou společností a dnes se těší mezinárodnímu renomé.

Prodává se v 56 zemích a najdete ji na 7000 prodejních místech po celém světě.


 

Expertiza aromalampy Berger


 

 

HOŘÁK LAMPE BERGER, OJEDINĚLÁ TECHNOLOGIE

Díky exkluzivnímu hořáku, který byl v průběhu let stále zdokonalován, nemá katalytická lampa značky Lampe Berger srovnatelného konkurenta. Nejenže čistí vzduch v domě a ničí nežádoucí pachy, ale také funguje jako difuzér interiérové vůně.

Tento hořák je výsledkem nepřetržitého výzkumu a předmětem 6 ti mezinárodních patentů.

Před několika lety společnost Lampe Berger založila technické centrum v Limoges, hlavním městě keramiky, kde pracuje tým, který se věnuje výzkumu a vývoji v oblasti katalýzy.

Stačí pár jednoduchých gest a kouzlo funguje…

 

VŮNĚ JSOU HISTORICKÝ UM…   

Provonění interiéru je historické know-how firmy Maison Berger, která od roku 1930 spolu se slavnými výrobci parfémů tvoří vůně do svých slavných katalytických lamp.

Je proto přirozené, že škála výrobků značky Berger je dnes obohacena o další sortiment, kolekci elegantních a rafinovaných vonných předmětů, určenou těm, kteří chtějí vtisknout svému domovu skutečnou čichovou značku.

Společnost PARFUM BERGER Vás zve k objevům, jak provonět váš interiér, dočasně či trvale, intenzívně či jemně, ale vždy velmi kvalitně a nekompromisně. Tato kolekce se opírá o výjimečné parfémy vytvořené v Grasse mistry voňavkáři a je skutečnou poctou francouzské tradici a know-how.

Produkty PARFUM BERGER, které splňují velmi přísnou Chartu kvality, vám zaručí okamžiky pohody.

Jednotlivé ingredience, které tvoří interiérové vůně PARFUM BERGER, podléhají zvláštním a přísnějším interním normám, než jaké požaduje evropský nebo americký lékopis a organizace IFRA (International Fragrance Association).

Parfum Berger považuje za svou přirozenou povinnost, že do vzduchu šíří dokonale zvládnuté a kontrolované látky.

 

VŮNĚ… 

Kolekce nejrůznějších vůní, vytvořená ve Francii velkými mistry parfuméry, každá z nich vypráví poutavý příběh a dodá půvabu vašemu interiéru.

 

 

NAŠE VŮNĚ A VY

 

 

Interiérová vůně je čichovou značkou vašeho domova, vaše pravá identita.

Jde o to umět si vybrat vůni, která se k vám hodí a která podtrhne charakter vašeho domova.

Květinová, osvěžující, sladká nebo orientální, kteroukoliv si vyberete, dodá vašemu domovu jedinečnou atmosféru, jež vás vystihuje.

 

FILOZOFIE LAMPY BERGER


 

 

Vůně provázejí umění žít již od počátku časů a bude tomu tak napořád.

 

Vůně patří do umění péče o osobní pohodu a zpříjemnění si domova. Vůně jsou uměním pro všechny a firma Lampe Berger k umění příjemně žít každodenně přispívá škálou svých výrobků s mnoha funkcemi.

 • Čištění okolního vzduchu,
 • Šíření voňavé atmosféry,
 • Dekorace interiéru 

 

Abyste si mohli vybrat vůni, která se k vám hodí, pomůže vám firma Lampe Berger několika tipy.

 

Klikněte na některé z následujících témat a nechte se vést.

 

 • Jak si vybrat interiérovou vůni?
 • Jaký si vybrat způsob difúze?
 • Jak dešifrovat vůni?
 • Jak Rozumět přírodním vůním a vůním syntetickým
 • Jak pečovat o svůj interiér?

 

 

JAK SI VYBRAT VŮNI?


 

 

Abyste si mohli vybrat svoji vůni, musíte vědět, jakým čichovým vjemům dáváte přednost.

 

Máte rádi květinové vůně? Svoje voňavé štěstí najdete v rubrice „Květinové sny“. Máte rádi osvěžující vůně? Nejsvěžejší kompozice, z citrusové kůry, perlivé a vlahé, na vás čekají v rubrice „Sny o svěžesti“

 

Škála našich interiérových vůní čítá více než 50 vonných esencí, které se řadí do 7 čichových skupin.

 

Naše čichové skupiny vás ve výběru vůně, která vám nejlépe sluší, povedou.

 

OVOCNÉ SNY: gurmánské a šťavnaté vůně evokující vůni ovocných sadů, exotických chutí, požitků léta.

 

KVĚTINOVÉ SNY: ženské a jemné vůně oslavující květiny a evokující zahrady plné voňavých pokladů.

 

SNY O SVĚŽESTI: vůně, které jsou ódou přírody, odhalují perlivost citrusových plodů, mořských a slaných vln, nekonečných oceánů, vodní svěžesti šumícího deště.

 

ORIENTÁLNÍ SNY: odhalují smyslné vůně ambry, pižma, pačuli a koření s vřelými a opulentními tóny.

 

GURMÁNSKÉ SNY: vůně, které se požitkářsky vychutnávají, vůně vanilkového koláče, úplný jarmark dobrot.

 

SNY O ČISTOTĚ: vůně, které otevírají svět prosté a dokonalé čistoty, vůně mýdla a vypraného prádla, vzdušné a lehké osvěžující inspirace.

 

FUNKČNÍ ŘADA: funkční výrobky k ochraně a lehkému provonění vašeho interiéru.

 

Znalost preferencí pro voňavou atmosféru vám s výběrem vůně také pomůže.

 

Chladná atmosféra

Vhodně ji doplní perlivé vůně citrusů, prchavé, osvěžující a tonizující vůně.

Budeme vybírat spíše mezi vůněmi ze skupiny Sny o čistotě, Sny o svěžesti nebo také Květinové sny.

 

Teplá atmosféra

Vhodně ji doplní objímající, bezpečí a pohodlí vzbuzující vůně, vášnivé nebo gurmánské.

Budeme vybírat spíše mezi vůněmi ze skupiny Sladké sny, Orientální sny nebo Ovocné sny.

Pokud byste chtěli využít pouze  výhod katalýzy bez vůněk odstranění nepříjemných pachů k pročištění vzduchu, vybírejte mezi  Funkčními produkty.

 

Jaký způsob difuze vybrat?


 

Při výběru systému difuze pomůže znát vlastní potřeby. Funkčnost výrobku si zvolíte podle vlastních potřeb a podle velikosti místnosti, kterou chcete provonět.

 

Chcete odstranit nepříjemné pachy, získat intenzivní vůni nebo provonět velký prostor?

 

Doporučujeme vám katalytickou lampu, můžete si vybrat ze stovky různých modelů, vyberte si podle vašeho interiéru.

 

Podívat se na kolekci katalytických lamp

 

Chcete okamžitou, lehkou a kontinuální vůni, voňavou atmosféru po několik týdnů bez jakékoliv manipulace nebo chcete provonět místnost střední velikosti.

 

Doporučujeme vám vonné produkty, můžete si vybrat z několika předmětů, vybírejte podle vašeho vkusu.

 

Podívat se na celou kolekci vůni šířících produktů


 

JAK DEŠIFROVAT VŮNI SPOLEČNOSTI LAMPE BERGER?


 

 

Inspirací je chuť, emoce, touha, cesta nebo milostný příběh. Pak je vůně společnosti Lampe Berger stvořena za úzké spolupráce s mistrem parfumérem podle nosu.

 

Aromalampa Lampe Berger není pouhým difuzérem vůně, ale interiérovým aromadifuzérem. Vypráví vždy poutavý příběh, probouzí vzpomínky, vytváří osobnost díky vůním, které jsou složené jako vůně, kterými voní tělo.

 

Každá nová interiérová vůně je složena z několika esencí jejichž intenzita, prchavost a trvalost je různá.

Jakmile uvedete lampu Berger do chodu, vůně se začne uvolňovat.

Pocit, který vůně vyvolá, je možné znázornit čichovou pyramidou, což je nástroj, který spotřebitelé velmi dobře znají a převzaly ho z tělové parfumerie:

 

 • Tóny hlavy se při difuzi rychleji odpařují, protože jsou lehčí. Znovu zde objevíme citrusy a některé aromatické látky. Jsou to nejvnímanější vůně, ale také nejvíce prchavé a pomíjivé.
 • Tóny srdce tvoří stálejší esence, které prchají pomaleji. Najdeme zde květy, zelené tóny, ovoce a koření. Tyto tóny dodávají vůni osobnost a tvoří její originalitu, její čichový punc. Tyto tóny voní déle.
 • Základní tóny jsou tóny, které stopě umožňují trvat déle a v místnosti déle voní. Najdeme zde ambru, pižmo a dřevité vůně. Základní tóny tvoří oblejší a teplejší tóny a doplňují je jiné tóny vůní.
 •  

 

 

VŮNĚ LAMPE BERGER


 

 

Vyrovnaná směs přírodních a syntetických vůní

 

Parfumerie společnosti má k dispozici širokou škálu surovin (okolo 1500 surovin).

 

Existují tři druhy surovin, které patří do 2 velkých skupin: Přírodní suroviny rostlinného původu, např. esenciální oleje, nebo živočišného původu a syntetické suroviny.

 

Ve vonných směsích používá firma Lampe Berger suroviny ze dvou hlavních skupin a vyvíjí pro vás ty nejkrásnější vůně na světě.

 

Výhody přírodních surovin: dodávají vůni na bohatosti a vůně působí dojmem přirozenosti.

 

Výhody syntetických surovin: obohacují paletu parfuméra a přináší nové vůně. Mají stálou kvalitu a lepší stabilitu a hlavně chrání ohrožené přírodní druhy.

Syntéza umožňuje napodobit tón vůně bez alergenů a my tak můžeme dodržet naše velmi přísná kritéria.


 

JAK PEČOVAT O SVŮJ INTERIÉR?


 

 

I přes veškerou každodenní snahu může vzduch doma obsahovat spoustu nečistot a nepříjemných pachů.

 

K pročištění vzduchu vám firma LAMPE BERGER doporučuje používat lampu Berger každý den maximálně po dobu 20 minut v místnosti o velkosti 20m3 (tedy 1 minutu na každý m3).

 

Cítit se doma dobře přispívá k našemu každodennímu pocitu životní pohody.

 

Lampe Berger vám každý den pomůže zlepšit kvalitu vzduchu v interiéru vašeho domova díky ozdravnému účinku a odstraněním nežádoucích pachů.

 

Abyste mohli noc nejlépe využít pocitu pohody, firma LAMPE BERGER vám doporučuje každodenní jednoduché úkony, které jsou pro kvalitu vzduchu v interiéru zásadní.


 • Pravidelně místnosti větrat a vyměnit v interiéru vzduch,
 • udržovat povrchy bez prachu
 • přestat doma kouřit
 • každoročně nechat zkontrolovat kotel,
 • pravidelně čistit větrací a ventilační otvory a všechny filtry větracího nebo topného systému,
 • nepřetápět domácnost, obvyklá doporučovaná teplota je 19 °C

 

Podívejte se, jak optimálně aromalampu berger používat.